Na Fakulteti za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije (UP Famnit) bodo letos organizirali kar dva poletna tabora, namenjena učencem z zaključeno osnovno šolo (osnovnošolcem z zaključenim 9. razredom) in srednješolcem. Poletna tabora »Matematika je kul« in »Orada RAčunalniška DelavnicA« bosta letos potekala od nedelje, 21. avgusta do četrtka, 25. avgusta 2022.

Poletni tabor »Matematika je kul«

UP Famnit organizira že 11. poletni tabor »Matematika je kul«, ki je namenjen učencem z zaključeno osnovno šolo (osnovnošolcem z zaključenim 9. razredom) in srednješolcem, ki jih zanima matematika ali takim, ki morda še niso prepričani, da je matematika lahko tudi zabavna in uporabna.

Tabor bo obsegal:

• predavanja in delavnice o raznovrstnih zanimivih matematičnih temah v slovenskem in angleškem jeziku,
  • projektno delo v skupinah in
  • številne družabne in športne aktivnosti.

Več informacij je na voljo na spletni strani tabora in prek e-pošte: tabor@famnit.upr.si.

Tukaj si lahko ogledate nekaj utrinkov lanskoletnega tabora.

Poletni tabor »Orada RAčunalniška DelavnicA«

Poletni tabor ORADA je namenjen učencem z zaključeno osnovno šolo (osnovnošolcem z zaključenim 9. razredom) in srednješolcem, ki jih zanima računalništvo.

Tabor bo obsegal:

• delavnico Razvoj 3D igez z Unity 3D (3 dni),
  • delavnico Crypto 101 (1 dan),
  • projektno delo v skupinah in
  • številne družabne in športne aktivnosti.

Podatke o prijavah na poletni tabor je dostopnih na: https://tabor.dist.famnit.upr.si/sl/prijave

Več informacij o taboru najdete na spletni strani tabora in prek e-pošte: tabor.dist@famnit.upr.si.