Vabimo vas na 13. konferenco TRIPLE i: intuicija, domišljija in inovacije v suicidologiji, ki bo potekala od 31. maja do 1. junija 2022 v spletnem okolju Zoom in sočasno v prostorih Univerze na Primorskem (Sejna soba, Titov trg 4, Koper, Slovenija). Dogodek organizira Inštitut Andrej Marušič, Slovenski center za raziskovanje samomora v sodelovanju s skladom De Leo Fund Onlus.

Izšla je knjiga »Symmetry in Graphs« pri založbi Cambridge University Press, v seriji Cambridge Studies in Advanced Mathematics. Knjiga je v celoti posvečena simetriji grafov, avtorji Ted Dobson, Aleksander Malnič in Dragan Marušič, pa so dolgoletni raziskovalci Univerze na Primorskem.

Cambridge Studies in Advanced Mathematics je serija knjig, katerih cilj je bralca uvesti v aktivno področje matematičnih raziskav. Poleg tega, da so obravnavane teme primerne za podiplomske študente, so uporabne tudi za strokovnjake iz drugih vej matematike, ki iščejo dostop do raziskovalnih tem.

Slovenski center za raziskovanje samomora od leta 2011 deluje na UP Inštitutu Andrej Marušič, z vizijo zagotavljati visoko kakovostne raziskave za boljše razumevanje in razlago samomorilnega vedenja, kar bo prispevalo tako k preprečevanju samomorov kot podpori bližnjim ob izgubi zaradi samomora. S tem namenom tudi objavljajo izjavo ob zadnjih zaskrbljujočih poročanjih in komentiranjih o samomorilnem dogodku.

Vabimo vas na javno predstavitev teme doktorske disertacije z naslovom »Samomorilno vedenje žensk: Vloga intimnopartnerskega nasilja in rezilientnosti do samomorilnosti« študentke doktorskega študijskega programa 3. stopnje Suicidologija in duševno zdravje Nine Krohne..

Predstavitev bo potekala v sredo, 25. 5. 2022 ob 13. uri preko Zoom povezave, do katere dostopate tukaj (ID: 862 4363 1813).

Vljudno vabljeni!

Vabimo vas na javno predstavitev teme doktorske disertacije z naslovom »On certain problems related to Terwilliger algebras and distance-balanced graphs« študenta doktorskega študijskega programa 3. stopnje Matematične znanosti Blasa Fernándeza.

Predstavitev bo potekala v sredo, 25. 5. 2022 ob 17. uri v predavalnici FAMNIT-VP3 in preko Zoom povezave, do katere dostopate tukaj.

Vljudno vabljeni!

Na UP Famnit je razpisano prosto delovno mesto STROKOVNI DELAVEC V KADROVSKI SLUŽBI.

Vabimo vas na javno predstavitev teme doktorske disertacije z naslovom »Specifying bent functions outside M# and some results on correlation immune functions« študenta doktorskega študijskega programa 3. stopnje Matematične znanosti Sadmirja Kudina.

Predstavitev bo potekala v torek, 24. 5. 2022 ob 10. uri v predavalnici FAMNIT-VP2.

Vljudno vabljeni!

Vabimo vas na javno predstavitev teme doktorske disertacije z naslovom »Generic constructions of minimal codes from special classes of functions over finite fields« študenta doktorskega študijskega programa 3. stopnje Matematične znanosti Reneja Rodrigueza Aldame.

Predstavitev bo potekala v sredo, 11. 5. 2022 ob 11. uri v predavalnici FAMNIT-VP3.

Vljudno vabljeni!

Vljudno vabljeni na preizkusno predavanje dr. Ponnuchamy Veerapandian za prvo izvolitev v pedagoški naziv visokošolski učitelj - docent za področje »Kemija«. Predavanje z naslovom »Multiscale modelling exploration of lignocellulosic biomass: Towards wood modification process, value-added and energy applications« bo v ponedeljek, 9. maja 2022, ob 15. uri, ki se ga lahko udeležite prek aplikacije Zoom na spodnji povezavi:

Passcode: 748885

Vljudno vabljeni na preizkusno predavanje dr. Safeta Penjića za prvo izvolitev v naziv visokošolski učitelj - docent za področje »Matematika«. Predavanje z naslovom »A unified view of inequalities for distance-regular graphs« bo v ponedeljek, 9. maja 2022, ob 10. uri in bo potekalo v okviru Matematičnega raziskovalnega seminarja v predavalnici Famnit-MP1.

Srednjeevropska konferenca o uporabnem teoretičnem računalništvu (MATCOS-22 - The Middle-European Conference on Applied Theoretical Computer Science) bo potekala od 13. do 14. oktobra 2022 v Kopru. Konferenco organizirajo Univerza na Primorskem, Inštitut Andrej Marušič (UP IAM) in Fakulteta za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije (UP Famnit) v sodelovanju z inštitutom InnoRenew CoE.

MATCOS-22 bo organiziran skupaj s 25. multikonferenco o informacijski družbi (25th Multi-Conference on Information Society), ki bo potekala od 10. do 14. oktobra 2022 v Ljubljani.