Raziskovalni inštitut InnoRenew CoE in Univerza na Primorskem vljudno vabita k oddaji prispevkov in aktivnem sodelovanju na Mednarodni konferenci InnoRenew CoE 2024 (IRIC2024). Oddaja povzetkov je možna vse do 10. maja 2024. Konferenca bo letos potekala že šesto leto zapored, in sicer v stavbi inštituta InnoRenew CoE v Izoli, od 11. do 12. septembra 2024.

Konferenca IRIC2024 je priložnost za celovito izmenjavo znanja in razpravo o vedi obnovljivih materialov, namenjenih razvijanju grajenega okolja, ki ugodno vpliva na človekovo zdravje in okolje, pa tudi o inovacijah na tem področju.

Letošnji tematski sklopi zajemajo temo požarne varnosti v lesenih stavbah, trajnosti in energetske učinkovitosti stavb, stavbnega ovoja, oblikovanja za dobro počutje ljudi, inovativnih rešitev IT za odličnost v stavbah, napredne proizvodne tehnologije za prihodnost grajenega okolja ter Novega evropskega Bauhausa za napredek grajenega okolja.

Osredni govorec IRIC2024 je Pablo van der Lugt, mednarodni strokovnjak s področja krožnega gospodarstva in obnovljivih materialov ter strasten zagovornik visoko zmogljivih materialov na biološki osnovi, ki ponujajo izjemno priložnost za prehod v bolj trajnostno družbo. Udeležencem konference bo predstavil prihodnost gradbeništva, ki po njegovem mnenju sloni na uporabi naravnih in bio materialov.

Vljudno vabljeni k oddaji prispevkov, ki je možna vse do 10. maja 2024. Obiščite spletno stran IRIC2024 za več informacij.